Dişip ile Rahat
&
Kesin Temizlik

Dişip Nedir, Nasıl Kullanılır?

Dişlerin arasına yiyecek sıkışması ve bunun temizlenmemesi dişlerde çürük ve iltihaba sebep olur. Dişler ne kadar fırçalanırsa fırçalansın diş fırçası bakteri plağının tümünü yok etmez. Doğru bir teknik, fırça, macun ile yapılan ve olması gerektiği gibi 2-3 dk. süren fırçalamalarda bile, dişlerimizin birbiriyle kontakta olduğu yüzeyler tam olarak temizlenemez. Çüünkü diş fırçasının diş aralarına tam olarak ulaşması imkansızdır.
Dişipi, fonksiyonu itibariyle fırça ve macundan sonra, rahat kullanımı ve faydası dikkate alındığında ilk sırada yer almaktadır. Ancak günlük hayatın koşuşturmasında, aktif olarak sabah ve akşam düzenli fırçalama sağlansa bile, gün içerisinde tükettiğimiz bütün yiyecekler, dişlerimizin arasına girip, uygun bir şekilde temizlemediğimiz takdirde oradan çıkmayacak ve ağız sağlığımızın bozulmasına neden olacaktır.

Ahşap Kürdanın Oluşturduğu Tahribat Nelerdir ?

Özellikle dışarda yemek zorunda kaldığımız durumlarda çok yaygın olan ve sık kullanılan ahşap kürdanlar genellikle dişlerin arasındaki parçaları çıkartamaz ve hatta hepimizin tecrübe ettiği gibi daha da içeri iterler. Biraz daha zorlayınca aynı yerde, birde kırılan ahşap kürdan parçasını çıkartmaya çalışırız. Rahatlamak adına biraz daha uğraştığımızda ise batmalar ve diş eti kanamaları kaçınılmaz olmaktadır. Diş hekimlerinin kullanılmasını kesinlikle tavsiye etmediği ahşap kürdanlar, birçok ağız, diş ve diş eti rahatsızlığının temelini oluşturmaktadır.

Sosyal yaşantımız gereği hepimiz gün içerisinde arkadaşlarımız, dostlarımızla bir araya gelip dışarda birşeyler yeme ve içme durumunda kalıyoruz. Yemek esnasında ve yemekten sonra diş arasına giren küçük parçalar nedeniyle, rahatsızlıklar oluşmakta, hemen müdahale edilemediğinden bu durum, bakteri oluşumu, beraberinde ağız kokusu ve orta - uzun vadede diş eti iltihaplarının temelini oluşturacak zemini hazırlamaktadır.

DİŞİP, tamda bu sorunu ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Sosyal çevrenizde yaşayacağınız bu gibi sorunların önüne geçer. Her yemek sonrası, diş aralarının temizlenmesi hususunda DİŞİP kullanımı, hem çürük oluşumunu önler, hem dediş eti hastalıklarına karşı korumaya katkıda bulunur. Kaygan yapısı ve ergonomik kullanımı sayesinde, diş aralarında kalan parçaların, ekstra sağlam ipi ile kolaylıkla çıkmasına yardımcı olur.

Diş arasında kalan bu parçaların olası muhtemel kötü kokularının oluşumunu engeller. Aynı zamanda arkasında bulunan, diş aralarında kırılmayacak esneklikte ve hijyen*sağlık ürünü olarak , tamamen insan sağlığına zararsız plastikten üretilmiş kürdan kısmı ile de arka dişlerin iç kısımlarının hassas bir şekilde temizlenebilmesini sağlar.

Her an diş fırçalama imkanı olmayan ortamlar için üretilen DİŞİP tekli paketlenmiş olarak öncelikler Restaurant - Cafe gibi sosyal alanlar için planlanmış ve hizmetinize sunulmuştur.

DİŞİP, kullanımda getirdiği kolaylık ve faydasıyla, misafirlerinin her türlü konforunu düşünen otel işletmelerimiz için, bir eksiğin giderilmesi adına yardımcı olmayı hedeflemektedir. Daha önce belirttiğimiz gibi, dişleri doğru bir teknikle fırçalamış olsak da sağlıklı bir ağız bakımının tamamlanması diş aralarının diş ipi yardımıyla temizlenmesi ile mümkündür.

Bu hassasiyetle, otel odalarında banyo aksesuarları içerisinde kulak çubuğu, duş bonesi, terlik vb. ürünlerin yanında DİŞİP'inde yer alması önem arz etmektedir. Hiç kuşku yok ki bu küçük ama önemli ayrıntı, olumlu dönüşleri ile işletmenize artı puan getirip farklılık yaratacaktır.

YUKARI